جمعه ٢٨ مرداد ١٤٠١
اخبار > جلسه رفع مشکل شهرک مسکونی زیارت/ تسریع در روند رفع مشکل مردم اولویت ادارات باشد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٨٤٢٨ 

 تاریخ:1398/04/29 


جلسه رفع مشکل شهرک مسکونی زیارت/ تسریع در روند رفع مشکل مردم اولویت ادارات باشد

به ریاست احمد جمالدینی فرماندار شهرستان سیریک و با حضور سفیدان زاده مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ، بیژنی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری، مهندس نکویی مدیر جهاد کشاورزی، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای زیارت در محل دفتر فرماندار برگزار شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیریک ، در این جلسه جمالدینی فرماندار شهرستان سیریک ،با تاکید بر تسریع در روند واگذاری اراضی به مردم روستا افزود: یکی از وظایف اصلی مدیران دستگاههای اجرایی تکریم ارباب رجوع و توجه به درخواست های مردم ، جلوگیری از  اتلاف وقت و کاهش ایاب و ذهاب مردم به ادارات باشد.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن موظف است زمین لازم را برای ایجاد کارگاه‌های متناسب با زندگی روستائیان فراهم نماید.

فرماندار شهرستان سیریک یادآور شد: منابع طبیعی، بنیاد مسکن و جهاد کشاورزی با اقدام هماهنگ، منظم و منسجم باید زمینه دست اندازی به اراضی ملی را کم کنند تا مردم روستاها بتوانند برای استفاده بهینه و در چارچوب قانون برای خانه دار شدن و حتی ایجاد زمینه لازم برای فعالیت های اقتصادی فراهم کنند.

جمالدینی با بیان اینکه برخی از اراضی در دهه ۵۰و۶۰ به دلیل کمبود اطلاعات تصرف شده است اظهار کرد: اما اکنون با تکمیل اطلاعات در مورد این اراضی، پیگیری‌های قانونی در مراجع ذی صلاح در حال رسیدگی می باشد و این فرصت فراهم شده تا کسانی که نسبت به این اراضی اعتراز و یا گلایه ای دارند می توانند با مراجع به منابع طبیعی و امور اراضی شهرستان سیریک جهت سندار کردن و یا تغییر مالکیت اقدام نمایند.

وی با اشاره به نقش پیشگیرانه شوراهای اسلامی روستاها و دهیاران در جلوگیری از تصرف اراضی ملی اضافه کرد: با توجه به محدودیت توان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری، شوراها و دهیاران باید به عنوان حافظان طبیعت حضوری همه جانبه داشته باشند و یکی از وظایف مهم آنها در حوزه استحفاظی روستا نظارت و انعکاس مسائل و مشکلات به ادارات و نهادها بویژه بخشداری و فرمانداری می باشد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

شهرستان سیریک

----