چهارشنبه ٠٥ تير ١٣٩٨
اخبار > 95 فقره جهیزیه ازدواج با مشارکت بسیج به مزدوجین کمیته امداد اهداء شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٤٦٠٠ 

 تاریخ:1395/12/20 


95 فقره جهیزیه ازدواج با مشارکت بسیج به مزدوجین کمیته امداد اهداء شد

تعداد 30 فقره جهیزیه ازدواج شامل 16 قلم کالاهای اساسی زندگی به خانوادهای تخت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان سیریک اهداء شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیریک ،میر مرسل ایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک اظهار کرد:  این جهیزیه ها به ارزش یک میلیارد و دویست میلیون ریال شامل کولر، یخجال، تلویزیون ، اجاق گاز، فرش، پتو، ماشین لباسشویی، جارو برقی، پنکه و ظروف آشپزخانه اهداء شد.وی افزود: این جهیزیه ها در راستای  ترویج ازدواج آسان و تسهیل در امر مقدس ازدواج جوانان بوسیله قرارگاه محرومیت زدایی و بسیج سازندگی سپاه  با همکاری کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) به  مزدوجین خانوادهای تحت پوشش کمیته امداد اهداء شد.

ایزدی پور بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 95 فقره جهیزیه ازدواج  به ارزش 3 میلیارد و هشتصد میلیون ریال به مزدوجین خانوادهای  تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان سیریک اهداء شده است.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک بیان کرد: در راستای خانه دار شدن مزدوجین و خانوادهای تحت حمایت کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره) شهرستان با همکاری سپاه بیش از 38 واحد مسکن مددجویی به ارزش یک میلیارد و 800 میلیون ریال احداث و تحویل متقاضیان شده است.

فرماندار شهرستان سیریک اضافه کرد: ازدواج نخستین سنگ بنای تشکیل خانواده و بالطبع، جامعه و اجتماع است و میزان اندیشه و تدبر در آن در میزان پیشرفت یا انحطاط و صعود یا سقوط جامعه تاثیر گذار است و ازدواج دارای آثار و نتایج بسیاری برای جامعه شامل ارضای غریزه جنسی، تولید و بقای نسل، تکمیل و تکامل انسان، آرامش و سکون، پاک دامنی و عفاف است.
ایزدی پور تصریح کرد: ازدواج از نظر اسلام پیمان مقدسی است که برقراری آن بر اساس مقررات، آداب و رسوم، تشریفات، سنن و قوانین خاصی صورت می گیرد و هدف از ازدواج هم برای مرد و هم برای زن، پاسخ مثبت دادن به سنت الهی و تولید نسل است.

وی اضافه کرد: ضرورت های ایجاب کننده ازدواج را می توان شامل، ضرورت های فردی، ضرورت های اجتماعی و ضرورت های مذهبی برشمرد و ازدواج از نظر اسلام وسیله ای برای پاک دامنی و پاک دامن زیستن است که همه ما باید برای احیا این سنت الهی و ساده بودن و کمک به جوانان آستین های همت را بالا بزنیم و مساعدت و مشارکت داشته باشیم.

 این مراسم معنوی و فرهنگی با حضور حجت الاسلام و المسلمین علیرضا صفایی حائری امام جمعه شهرستان سیریک، ایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک ، ، حجت الاسلام ابراهیمی مدیر کمیته امداد حضرت امام (ره)،  شیخ افراز امام جمعه اهل سنت شهر بندر سیریک ، جمعی کثیری از مسئولان ادارات و نهادها و مزدوجین  ابتدا در قالب مراسم جشنی در محل سالن غدیر شهرستان با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری برگزار سپس جهیزیه ها با  مزدوجین اهداء شد.

شهرستان 45 هزار نفری  سیریک دارای 1942 خانوار  با جمعیت 4 هزار و 800 نفر تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) است.

انتهای پیام/ق

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

شهرستان سیریک

----