چهارشنبه ٠٥ تير ١٣٩٨
اخبار > برای اولین بار در کشور لارو میگو خارج فصل در بندر کوهستک تولید شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٤٥٣٤ 

 تاریخ:1395/12/13 


برای اولین بار در کشور لارو میگو خارج فصل در بندر کوهستک تولید شد

مرکز تکثیر میگوی هرمز لارو شهر بندر کوهستک برای نخستین بار با استفاده از کارشناسان داخلی موفق شد بچه میگو خارج از فصل تولید کند.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیریک، میرمرسل ایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک اظهار کرد:  در این مرکز تکثیر برای اولین بار در سطح استان هرمزگان و حتی کشور میگوی خارج از فصل تولید  و روانه مزارع پرورش میگو شد.

وی افزود:  شهرستان سیریک با دارا بون 4 مرکز تکثیر  لارو میگو امسال بیش از 500 میلیون بچه میگو تولید می کند که علاوه بر تامین ذخیره سازی مزارع  شهرستان  به شهرستان های میناب، قشم ، بندرلنگه و استان های سیستان و بلوچستان و بوشهر  فرستاده می شود.

ایزدی پور ابراز کرد: زمان تولید لارو میگو خارج از فصل در شهرستان سیریک از اوایل بهمن ماه شروع شده و تا اواخر اسفندماه ادامه دارد.

فرماندار شهرستان سیریک افزود: یکی از مهمترین شاخص های  تولید لارو میگو خارج از فصل  افزایش تولید میگوی پرورشی، زود عرضه شدن میگو به بازار مصرف و افزایش عملکرد و راندمان است.

این مسئول تصریح کرد:  در مراکز تولید لارو میگوی شهرستان بیش از 60 نفر بصور مستقیم  و 50 نفر بصور غیر مستقیم مشغول فعالیت هستند.

نماینده عالی دولت در شهرستان سیریک اضافه کرد:  از مجموعه 500 میلیون لارو میگو تولید شده در شهرستان سیریک یک میلیون آن برای ذخیره سازی مزارع پرورش شهرستان و مابقی به خارج از شهرستان فرستاده می شود.

شهرستان سیریک با جمعیت 45 هزار نفری در 175 کیلومتر شرق مرکز استان هرمزگان قرار دارد.

انتهای پیام/ق

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

شهرستان سیریک

----