شنبه ٢٩ خرداد ١٤٠٠
اخبار > شب شعر انقلاب هرمزگان در سیریک برگزار شد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٤٨٥٦ 

 تاریخ:1397/11/17 


شب شعر انقلاب هرمزگان در سیریک برگزار شد

بمناسبت ایام الله دهه مبارک فجر مراسم شب شعر انقلاب با حضور120 نفر از شاعران برجسته و سرشناس شهرستان های استان هرمزگان و استان کرمان، علمای شیعه و سنی و جمع کثیری از مردم شهرستان همراه با مراسم جنگ انقلاب در روستای سرزه شهرستان سیریک برگزار شد.

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سیریک ، در این مراسم شاعران با اجرای سروده های انقلابی ، طنز و ادبی ایام الله دهه مبارک فجر را گرامی داشتند.

امام جمعه شهرستان سیریک در این مراسم گفت: انقلاب اسلامی ایران به برکت خون شهداء و ارزش ها و آرمان های اسلامی رویش های فراوانی داشته که وجود شاعرانی برجسته یکی از آن رویش هاست که هنرمندان باید از این نعمت الهی و خدا دادی در جهت کمک به تقویت و احیای آرمان های انقلابی  و اسلامی کمک کنند.

حجت الاسلام و المسلمین شیخ حسن حیدری امام جمعه شهرستان سیریک افزود:  رمز پیروزی و موفقیت انقلاب مردمی بودن نظام ،  وحدت و ایستادگی مردم  در برایر استکبار است.

وی ابراز کرد: امروز دشمن می خواهد با بد بینی  و رواج آن در میان مردم نظام را بد جلو دهد ، دشمن امروز با صرف هزینه های هنگفت  در بخش های مختلف به دنبال اختلاف افکنی میان شیعه و سنی ، احزاب ، روحانیت و برهم زدن وحدت و  همدلی مردم و مسئولان است.

معاون فرماندار سیریک نیز گفت: برای رسیدن به اهداف عالیه انقلاب امکاناتی مادی و معنوی مورد نیاز است که امکانات معنوی شامل حضور و حمایت مردم است که خوشبختانه مردم همواره حمایت و پشتیبانی خود را از انقلاب داشته‌ و دارند.

علم عباسی معاون فرماندار شهرستان سیریک افزود: در طول تاریخ شعر و شاعران نقش مهمی در ایجاد تغییرات و تحولات اجتماعی جامعه داشته‌اند که نمونه بارز آن را می‌توان در تاثیر اشعار و سروده‌های انقلابی اوایل انقلاب شاهد بود که این اشعار و سروده‌ها هنوز هم با گذشت سال‌ها در دل مردم زنده و جایگاهی خاصی برخورداراست.

در پایان این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از شاعران تجلیل بعمل آمد.

لازم به یادآوری است این مراسم با حضور  احمد جمالدینی بخشدار مرکزی ، شیخ علی ماهیگیر از علما و نویسندگان شاخص شهرستان و استان ، مصطفی کریمی رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی ، سرگرد پاسدار فاطمی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان ، سروان پاسدار حکمیان جانشین ناحیه ،برخورداری رئیس کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره)، سالاری رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای ، عباس جنگمان رئیس تامین اجتماعی ، شوراهای اسلامی ، دهیاران ، بسیجیان ، دانش آموزان ، فرهنگیان ، مردم روستای سرزه اعم از برادران و خواهران ، شاعران و هنرمندان به همت دهیاری و شورای اسلامی روستای سرزه و مدارس روستای سرزه در محل سالن ورزشی برگزار شد.

انتهای پیام/ق

 

 

 

 

 

 

 


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : ------------

شهرستان سیریک

----